İspanya gezi rehberi

İspanya gezi rehberi

Batı Avrupa’nın en büyük ikinci ülkesi olan İspanya, Avrupa’nın en çok tercih edilen tatil destinasyonlarından biri. Kelt, Fenike, Roma,Bask, Katalan, Galiçya, Portekiz kültürlerinden etkilenen bir Akdeniz ülkesi olan İspanya, kozmopolit bir kültüre sahip.  Ayrıca, İtalyadan sonra dünyada en çok UNESCO kültür mirasına sahip olan ülkedir. Bu özelliği ile ülke turistlerin ilgisini oldukça çekmektedir. İspanya seyahati planlayalar için, bu yazımızda İspanya’da gezilecek yerleri derledik.

 

Barcelona

İspanya’da gezilecek noktalar arasında başta gelen Barcelona, eşsiz bir mimariya sahip. Barcelona’nın en meşhur caddesi olan Ramla Caddesi, ve caddenin sonunda bulunan Barcelona Beach ve kentin en önemli ve ünlü tarihi yapısı Sagrada Familia şehirde ilk vakit ayırmanız gereken yerler arasında. Park Güell, Casa Mila, Picasso Müzesi, Barselona Akvaryumu, Nou Camp ve Tibidabo; Barcelona’da  görülmeye değer noktalarından birkaçı.

 

Madrid

İspanya’nın başkenti olan Madrid, sahip olduğu kültür ve sanatsal gücü ile turistlerin ilgisini çeken bir şehirdir. Birçok ünlü sanat eserine ve koleksiyona ev sahipliği yapan Prado müzesi, Antik Mısır kültürünün izlerini taşıyan Debod Tapınağı, şehrin en önemli ve hareketli meydanı Puerto del Sol, Madrid Kraliyet Sarayı ve El Retio Park bölgede görülmeye değer noktalardan birkaçı.

Valencia

İspanya’da gezilecek yerler arasında popüler bir nokta olan Valencia, “Domates Savaşı” ve “Las Fallas” festivallerine ev sahipliği yapmaktadır. Serranos, San Nicolas Kilesesi, ve eski Ortaçağ köprüleri; Valencia’nın görülmeye değer yerleri arasında.

 

Sevilla

Endülüs bölgesinin merkezi olan Sevilla, ülkenin önemli tarihi ve kültür kentlerinden biridir. Dünyanın en büyük 3.katedrali olan Sevilla Katedrali, Game of Thrones dizisinin çekildiği yerler arasında bulunan Alacaz Sarayı, İspanya Meydanı, Güzel Sanatlar Müzesi ve Giralde Minaresi; şehrin gezilecek yerleri arasında.

 

Granada

İslam kültüründen izler taşıyan bir şehir olan Granada, Elhamra Sarayı ile ünlü. Mağaralarda yaşayan çingenelerin bulunduğu Sacromonte bölgesi, Sierra Nevada dağı ve eşsiz bir görsele sahip olan Gerealife Bahçeleri şehrin görülmeye değer noktalarından birkaçı.

 

Bilbao

Bask bölgesinin en büyük şehri olan Bilbao; yemekleri, şarapları ve eğlenmeyi seven halkı ile ünlü. Şehirde görülmesi gereken yerler arasında: Guggenheim Müzesi, Pupy Heykeli, Teatro Arriaga Santiago Katedrali, Mueso de Bellas Artes ve Cacso Viejo Sokakları bulunuyor.  

Önerilerimiz