Vize istemeyen 9 Avrupa ülkesi

Vize istemeyen 9 Avrupa ülkesi

Vize işlemlerinin uzunluğu ve maliyeti birçok seyahat severi vizesiz gidilebilecek ülkeler arayışına sokuyor. Seyahat için en çok tercih edilen Avrupa ülkeleri, Türk vatandaşlarına vize zorunluluğu getiren ülkeler arasında. Uzun işlemler ile uğraşmadan, pasaportunuz ile gidebileceğiniz Avrupa ülkeleri de elbette mevcut.

1. Makedonya

Tarihi ve doğasıyla birçok turisti ağırlayan Makedonya ile ortak bir kültüre sahibiz. Üsküp, Vardar ve Ohrid gibi doğal güzelliklere sahip şehirleri bulunan Makedonya, Türk vatandaşlarından vize istemiyor.

2. Arnavutluk

Diğer Avrupa ülkelerine göre çok daha ucuz bir tatil geçirebileceğiniz Arnavutluk aynı zamanda en güvenilir ülkeler arasında bulunuyor. Kendine has bir dokuya sahip bu ülke Türk vatandaşlarından vize istemiyor.

3.) Kosova

Güzel sahilleri ve eski taş evleri bulunan Kosova, Avrupa’nın en genç başkentine ev sahipliği yapıyor. Deniz mahsülleri ile de ünlü olan ülke Türk vatandaşlarından vize istemiyor.

4. Belarus

Resmi adı Beyaz Rusya olan ülke, bozulmamış bir doğaya ve çok temiz bir havaya sahip. Sovyet mimarisinin izlerini taşıyan Belarus köyleri ile ünlü. Türk vatandaşları vizesiz Belarus’a seyahat edebiliyorlar.

5. Bosna-Hersek

Tarihte önemli bir yeri olan Bosna-Hersek, barındırdığı farklı etnik grupları ve kültürleri ile turistlerin ilgisini çekmektedir. Bosna-Hersek Türk vatandaşlarından vize istemeyen Avrupa ülkeleri arasında.

6. Karadağ

Zengin hayvan ve bitki örtüsü ile eşsiz bir doğaya sahip olan Karadağ, kumsalları ile de dikkat çekiyor. Genç ve sosyal hayatı hareketli olan bu ülke Türk vatandaşlarından vize istememektedir.

7. Moldova

Sahip olduğu tarihi ve doğal güzellikleri özenle koruyan Moldova, oldukça sıcakkanlı bir halka sahiptir. Sovyet döneminin izlerine şahit olacağınız ülke, Türk vatandaşlarından vize istememektedir.

8. Sırbistan

Gece hayatı, müzeleri, kendine has mimarisi ile turistlerin ilgisini çeken Sırbistan, uygun bir fiyata tatil sunan Avrupa ülkeleri arasında. Türk vatandaşları Sırbistan’a vizesiz seyahat edebilmektedir.

9. Ukrayna

Avrupa’nın gözde tatil yerlerinden olan Ukrayna, her yıl 20 milyondan fazla turisti ağırlıyor. Eğlenceli bir sosyal hayata sahip olan bu ülke, Türk vatandaşlarından vize istememektedir.

Önerilerimiz